Wymiana oleju 2
Wymiana oleju 1

Wymiana oleju Warszawa

Wymiana oleju w Warszawie

O tym, że wymiana oleju jest jedną z najważniejszych czynności eksploatacyjnych w samochodzie, chyba nikomu nie trzeba przypominać. Jego zadaniem jest smarowanie i chłodzenie ruchomych części silnika. Jednakże, z czasem traci on swoje właściwości i należy go wymienić. Odpowiednia częstotliwość wymiany wpływa na żywotność silnika auta. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowaniem się do zaleceń producenta. Przyjęło się, że jeśli użytkujesz samochód w ruchu miejskim, olej powinieneś wymieniać co 10-15 tys. km, zaś na trasie – 15-30 km. Jeśli masz wątpliwości lub trudności z jego wymianą – powierz to zadanie specjalistom. W naszym serwisie Automax w Warszawie, masz pewność, że pracownik dobierze olej o odpowiednich parametrach, mając na uwadze model i wiek Twojego samochodu.

Do czego służy olej silnikowy?

Środki smarowne stosowane są w każdej dziedzinie, w której mamy do czynienia z napędem silnikowym. Każdego dnia, miliony osób na całym świecie korzystają z tego cennego produktu, który otrzymywany jest z ropy naftowej. Olej silnikowy jest tym, czym woda dla człowieka. Bez niego Twój samochód nie będzie w stanie funkcjonować. Prócz zmniejszania tarcia, a tym samym zużycia silnika, odprowadza on ciepło, doszczelnia komory spalania, chroni przed korozją, a także utrzymuje czystość w silniku.

Z czego składa się olej silnikowy?

Olej silnikowy składa się z oleju bazowego oraz dodatków uszlachetniających. O jakości i klasie lepkości oleju decyduje ilość, rodzaj i proporcje wyżej wymienionych składników. Biorąc pod uwagę olej bazowy, który stanowi clue oleju silnikowego, rozróżnić możemy dwa jego typy: mineralny oraz syntetyczny. Pierwszy z nich, pochodzi z przerobu ropy naftowej, zaś drugi otrzymywany jest drogą syntezy chemicznej oleju mineralnego z estrami, poliestrami i polialfaolefinami.

Cennik wymiana oleju Warszawa

Przegląd okresowy z wymianą oleju, filtrów silnika benzynowyod 200 zł
Przegląd okresowy z wymianą oleju,filtrów silnik dieselod 250 zł
Wymiana oleju silnikowegood 100 zł
Ostatnia aktualizacja 2020 r.