wymiana opon
wymiana opon

Wulkanizacja, wymiana opon Warszawa

Automax Warszawa zajmuje się profesjonalną realizacją usług wulkanizacyjnych dla klientów z Warszawy. Realizujemy przeważnie wulkanizację, czyli naprawę i coroczną zmianę opon. Naszą propozycję adresujemy do kierowców z Warszawy jak również przyjezdnych jacy złapali tak zwanego „kapcia”. Nasz wykwalifikowany zespół udziela porad oraz pomocy w wielu nietypowych okolicznościach związanych z wulkanizacją opon.

Naciśnij, aby zadzwonić +48 504 791 931

Działamy na narzędziach najwyższej klasy co zapewnia świetne rezultaty idące w parze z Państwa zadowoleniem. Korzystając z pomocy naszego warsztatu wulkanizacyjnego Automax mogą mieć Państwo gwarancję doskonałej obsługi, znakomitej klasy usługi i atrakcyjnej ceny! Gorąco zapraszamy do naszego warsztatu mieszczącego się przy Al. Prymasa 1000-lecia 40, 01-242 Warszawa.

Naciśnij, aby zadzwonić +48 504 791 931

Dlaczego należy wymieniać opony w samochodzie?

Chcąc zapewnić sobie spokój i wygodę podczas jazdy samochodem, należy systematycznie (co najmniej raz w miesiącu) dokonywać przeglądu opon. Oferujemy specjalistyczny dobór opon, a dzięki doświadczeniu naszych pracowników, zapewniamy sprawny i starannie wykonany montaż. W celu zredukowania ryzyka wystąpienia błędu podczas serwisu, usługę wykonuje się wedle wskazań producentów pojazdów, stosownie do przestrzeganych procedur.

Opony powinno się wymienić, w przypadku wystąpienia każdej z poniższej sytuacji:

 • rozerwanie opony i zejście z niej powietrza,
 • rozdarcie lub pozostałe istotne defekty,
 • głębokość bieżnika będzie poniżej granicy bezpieczeństwa, której wartość wynosi najczęściej 1,6 mm,
 • pojawienie się pęcherza bądź wybrzuszenia na ścianie bocznej opony,
 • nierównomierne zużycie opon,
 • przebicie bieżnika i ściany bocznej, które przekraczają wartość 0,64cm. W przypadku głębokości bieżnika poniżej 1,6 mm lub większego rozmiaru przebicia, nie przeprowadza się naprawy opon.

Nasz serwis oferuje bogaty wachlarz usług, a wśród nich wyróżnia się przede wszystkim:

 • sezonową wymianę opon,
 • wulkanizację,
 • komputerowe wyważanie kół,
 • specjalistyczny montaż i demontaż opon klasycznych a także opon niskoprofilowych,
 • wymianę atestowanych wentyli,
 • naprawy aluminiowych i stalowych felg.

Usługi wulkanizatora Warszawa – postaw na fachową pomoc specjalistów Auto Max na terenie Warszawy

Usługi wulkanizatora Warszawa są niezbędne dla każdego właściciela samochodu, który dba o bezpieczeństwo na drodze. Serwis opon odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniej przyczepności i komfortu jazdy. Dlatego też, warto postawić na profesjonalną pomoc specjalistów z firmy Auto Max, którzy oferują kompleksowe usługi wulkanizacyjne na terenie Warszawy.

Naciśnij, aby zadzwonić +48 504 791 931

Wybierając serwis opon Warszawa Auto Max, możesz mieć pewność, że Twój samochód jest w dobrych rękach. Nasz zespół składa się z doświadczonych i wykwalifikowanych mechaników, którzy zadbają o Twoje opony tak, jak o własne. Dbamy o to, aby sprzęt był sprawny i bezpieczny, co gwarantuje spokojną jazdę i redukcję ryzyka awarii.

Zapewniamy kompleksową obsługę wulkanizacyjną, począwszy od montażu, przez wyważanie, aż do naprawy i wymiany. W naszym serwisie opon znajdziesz szeroki wybór najlepszych produktów renomowanych marek, które spełniają wszystkie wymagania bezpieczeństwa i jakości. Dzięki temu Twój samochód będzie gotowy do jazdy w każdych warunkach, bez względu na porę roku.

Postaw na fachową pomoc specjalistów z Auto Max i ciesz się bezpieczną i komfortową jazdą po warszawskich drogach.

Na czym polega wulkanizacja?

W podróży do pracy bądź zwyczajnie prowadząc po mieście, nie raz mijamy plakaty z tytułami wulkanizacja oraz naprawa opon. Sama naprawa opon brzmi prosto i zrozumiale, jednakże to wulkanizacja może być dla poniektórych słowem tajemnicą. Przy zmianie bądź nabyciu nowych opon powinniśmy rozumieć co to oznacza oraz w jaki sposób wulkanizacja może być dla nas odpowiednia.

Jak obecnie wygląda wulkanizacja?

Dzisiaj w oparciu o wulkanizację nie tylko wyłącznie tworzy się opony, ale również także się je odnawia. Technika poszła na tyle do przodu, iż zaistniały technologie naprawiania ogumienia dzięki wulkanizacji syntetycznej. Jednakże przy pomocy tych rozwiązań nie naprawimy wszelkich zniszczeń. W specjalistycznych punktach znajdziemy maszyny oraz urządzenia do wulkanizacji starą techniką „na ciepło” oraz tą chemiczną „na zimno”.

Ta podstawowa metoda „na ciepło” potrzebuje większego doświadczenia jak również specjalistycznych metod, jakie pozwalają na osiągnięcie oryginalnego stanu opony. Pozwoli to na regenerację opon o bocznych zniszczeniach, jakie trudno zregenerować drogą syntetyczną. Jednakże żeby stosować wulkanizacji „na ciepło”, wymagane jest większe doświadczenie. Przy naprawianiu dziur bądź bieżnikowaniu należy uzyskać mieszaninę, jaka w jak największym poziomie będzie pasować do składu naprawianej opony. Powoduje to, iż mniej warsztatów świadczy takie usługi. Za to technika syntetyczna, tzw. „na zimno”, pozwoli na natychmiastową regenerację punktowych uszkodzeń, takich jak przedziurawienie opony gwoździem bądź śrubą.

Dzięki niniejszemu wulkanizatorzy potrafią błyskawicznie oddać nam sprawne opony, jakie będą nam służyć latami. Jak widać, wulkanizacja pomimo, iż została odkryta mnóstwo lat temu to wciąż jest jeszcze słabo znana. Jednakże jej korzyści potrafimy doświadczyć przy każdorazowej wizycie u wulkanizatora, bądź w punkcie naprawy opon. A doceniamy jej znaczenie zazwyczaj, gdy przytrafi się nam zniszczenie opony.

Cennik wymiana opon Warszawa

Przełożenie opon z wyważeniem sezonowe felga stalowa90 zł. (do 16 cali)
Przełożenie opon z wyważeniem sezonowe felga aluminiowa120 zł.( do 16 cali)
Przełożenie opon z wyważeniem sezonowe felga stalowa110 zł. ( 17 cali)
Przełożenie opon z wyważeniem sezonowe felga aluminiowa130 zł. ( 17 cali)
Przełożenie opon z wyważeniem sezonowe felga aluminiowa180 zł. (od 18 cali)
Przełożenie całe koła z wyważeniem felga stalowa70 zł
Przełożenie całe koła z wyważeniem felga aluminiowa100 zł
Naprawa opony 1 szt.od 50 zł. (do 16 cali)
Naprawa opony 1 szt.od 60 zł. (17 cali - )
Diagnostyka czujników TMS (ciśnienia w oponach)od 200 zł
Ostatnia aktualizacja 2020 r.