Kryterium wyboru odpowiedniego warsztatu samochodowego
  • 1159
  • 0

Kryterium wyboru odpowiedniego warsztatu samochodowego

Każdy doświadczony kierowca wie, że znalezienie profesjonalnego warsztatu samochodowego, oferującego usługi na wysokim poziomie wcale nie jest proste. Sezon jesienno – zimowy często wiąże się z koniecznością skorzystania z serwisu. Warto w tym przypadku poświęcić więcej uwagi oraz czasu i oszczędzić sobie niepokoju gdy oddamy samochód do mało zaufanego mechanika.

Zazwyczaj w porządnych warsztatach wizyta kosztuje nas niemało, ale jeśli chcemy udać się do mechanika, do którego ceny usług nie są wygórowane, możemy oprzeć się na rekomendacji znajomych. Często poczta pantoflowa bywa najlepszym sposobem o uzyskaniu informacji na temat konkretnych fachowców. Również poszukiwanie opinii na forach motoryzacyjnych może pomóc uniknięciu kosztów związanych z niewłaściwym wyborem mechanika.

Przed przystąpieniem do poszukiwań odpowiedniego warsztatu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwsza sprawa dotyczy cen usług. Uczciwy mechanik zaoferuje adekwatną cenę, uwzględniając koszty robocizny oraz zakup części. Informacje o wysokości kwoty naprawy powinny zostać oszacowane przed oddaniem pojazdu do warsztatu, a klient powinien zostać powiadomiony o ewentualnych dodatkowych kosztach przed wymianą bądź naprawą.

Dobrego mechanika można również poznać po tym, czy zapyta nas o historię pojazdu, o wcześniejsze naprawy, serwis, użytkowanie i styl jazdy. Przeprowadzony wywiad umożliwi mu bowiem możliwość przystąpienia do poszukiwań zgłoszonych usterek.

Kolejna kwestia dotyczy wyglądu warsztatu i jego otoczenia. Pierwsze wrażenie w tej sytuacji odgrywa duże znaczenie, ponieważ żadna osoba nie chciałaby oddawać samochodu do zaniedbanego budynku. Utrzymanie porządku w narzędziach również wiele mówi o fachowcu. Schludność i czystość rzutuje na tym, jak klienci postrzegają dany warsztat. Zwróćmy też uwagę na to, jakiej jakości pojazdy znajdują się przy budynku. Jeśli są to dobre marki, możemy domyślać się, że mechanicy tam pracujący cieszą się renomą i zaufaniem.

Tanie ceny usług mogą wzbudzić u nas pewne podejrzenie, gdyż nie zawsze tanio oznacza dobrze. W pewnym programie telewizyjnym przeprowadzono test klocków hamulcowych znanego producenta oraz dużo tańsze zamienniki. Po dokonaniu testu zaobserwowano, że odpowiedniki, których cena jest znacznie niższa, wydłużają drogę hamowania o kilka metrów. Dobry fachowiec taki jak autoserwis Automax Warszawa nie zaproponuje oszczędności kosztem bezpieczeństwa, ale powinien mieć na uwadze dobro klienta przy kupnie nowych części.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój komentarz zostanie opublikowany w ciągu 24 godzin.

Najnowsze wpisy
Ostatnia aktualizacja 2020 r.